wróć
Polski Związek Alpinizmu
Związek - Informacje > Sprawozdania z prac Zarządu > Relacja z zebrania Zarządu w dn. 09.06.2015

Relacja z zebrania Zarządu w dn. 09.06.2015

Opublikowano: 9-06-2015; 2:00 przez mteg | Modyfikacja: 21-10-2015; 21:01 przez

W zebraniu wzięli udział:

Zarząd:
Marek Wierzbowski, Piotr Xięski, Miłosz Jodłowski, Iwona Bocian, Michał Waś, Tomasz Poznański, Wojciech Grzesiok.

Sekretariat Zarządu:
Jolanta Głowacka.

Podczas spotkania omówiono następujące tematy:



  1. Taternik – status sprawy w kontekście postanowień XVIII WZD PZA.

    J. Głowacka krótko zreferowała rozmowy prowadzone z G. Bielejcem w zakresie ustaleń poczynionych w temacie Taternika. Zgodnie z tym co było poruszone podczas XVII WZD PZA powinno nastąpić zebranie Rady Wydawniczej. Chęć udziału w tej radzie zadeklarował Roberta Cholewa oraz Józef Soszyński. Gotowość pomocy deklaruje również Zofia Gutek, Jerzy Wala i Bogusław Kowalski na dotychczasowych zasadach, czyli pracy w redakcji. Także nadal chętny do współpracy (w dotychczasowej formie) jest K. Tekieli.
    J. Głowacka podała, iż z Rady Wydawniczej do klubów zostanie rozesłana ankieta w zakresie zapytań o oczekiwania co do tematów jakie powinny być poruszane na łamach Taternika.
    W opinii M. Jodłowskiego w składzie tej Rady powinni się znaleźć przedstawiciele KW Warszawa, KW Trójmiasto i KW Kraków jako Ci, którzy żywo byli zaangażowani w temat Taternika podczas XVIII WZD PZA.


    J. Głowacka przekazała, iż zdaniem G. Bielejca Zespół Redakcyjny powinien być oddzielony od Rady Wydawniczej. Zebrani zgodzili się, że jest to właściwy kierunek.

    P. Xięski skontaktuje się z G. Bielejcem w zakresie przygotowania komunikatu do klubów odnośnie pomocy w utrzymaniu istnienia Taternika.
  2. „Wspinaczka tradycyjna w teorii i praktyce” autorstwa D. Porady – propozycja reklamy PZA.

    Zdaniem M. Jodłowskiego PZA powinna partycypować w publikacji „Wspinaczka tradycyjna w teorii i praktyce” D. Porady. W jego ocenie należy z wydawcą porozmawiać, ale nie tyle o reklamie tradycyjnej PZA, co raczej o formie rekomendacji.

    Zdaniem P. Xięskiego można na stronie PZA umieścić baner promujący publikację i skierować zaproszenie do kupna dla członków klubu np. ze zniżką (analogicznie jak „Góry, wolność i przygoda”).

    Ustalono, iż z wydawcą P. Turkotem i autorem poradnika D. Poradą porozmawia M. Jodłowski i przestawi propozycje PZA jako rekomendującego, w zamian za sieć dystrybucji i promocję na stronie internetowej.
  3. KW Warszawa – status sprawy.

    M. Waś krótko wyjaśnił swoje uwagi co do zasad funkcjonowania Zarządu w sytuacji kiedy formułowane jest pismo/oświadczenie prezentujące stanowisko całego Zarządu.

    Następnie kontynuowano dyskusję w zakresie korespondencji prowadzonej pomiędzy Zarządem KW Warszawa oraz PZA.

    Piotr Xięski poinformował zebranych, iż zadzwonił do Zbigniewa Skierskiego w tej sprawie.
  4. M. Paradowski – wniosek o udostępnienie informacji publicznej.

    Krótko przedyskutowano kwestię pism kierowanych przez M. Paradowskiego do PZA w temacie udostępnienia informacji publicznej. Ustalono ze ilość pism paraliżuje prace biura jednak należy sukcesywnie przygotowywać odpowiedzi.
  5. KWS – starty obcokrajowców w zawodach PZA, a aktualne przepisy.

    T. Poznański krótko wyjaśnił problem startu zawodników zagranicznych w Pucharze Polski w boulderingu.

Partnerzy