wróć
Polski Związek Alpinizmu

Mistrzostwa Europy w Technikach Jaskiniowych

Opublikowano: 26-09-2011; 21:14 przez mteg

Podczas Pierwszych Mistrzostwach Europy w Technikach Jaskiniowych w Marbelli na południu Hiszpanii nasz kraj reprezentowali Izabela Włosek (Speleoklub Dąbrowa Górnicza) oraz Michał Macioszczyk (Wielkopolski Klub Taternictwa Jaskiniowego).

Iza Włosek w swojej kategorii wiekowej w konkurencji wychodzenia po linie na wytrzymałość (120m) zdobyła złoty medal z czasem 9 min 40 sek, a w konkurencji wychodzenia po linie na czas – 5 miejsce z czasem 1 min 53 sek.

Iza stanęła również na podium w konkurencji polegającej na pokonaniu toru linowego zdobywając brązowy medal.

Michał Macioszek zajął w kategorii wiekowej 18-34 lat odpowiednio w konkurencji wychodzenia po linie na wytrzymałość (120m) – 8 miejsce z czasem 8 min 48 sek a w konkurencji wychodzenia po linie na czas – 9 miejsce z czasem 1 min 16 sek.

W konkurencji polegającej na pokonaniu toru linowego Michał zajął 10 miejsce.